Poniedziałek, 2018-06-25
Łucji, Witolda
Jesteś tu: » Strona startowa » „Wulgaryzmy nie zabawa, czysty język fajna sprawa”

„Wulgaryzmy nie zabawa, czysty język fajna sprawa”

Z życia projektu "Bezpieczna+"...

=

Czy zdarzyło ci się kiedyś użyć brzydkiego słowa? A może znalazłeś się w sytuacji, kiedy przekleństwa wypowiadane przez osoby trzecie spowodowały, że czułeś się nieswojo? Może ktoś nawet w ten sposób sprawił ci przykrość.
           Wszyscy się chyba zgodzimy, że wulgaryzmy nie są fajne. Aby przeciwdziałać zjawisku wulgaryzacji, propagować kulturę języka oraz kształtować odpowiedzialność za słowa zorganizowaliśmy konkurs na plakat pod hasłem Stop wulgaryzmom.  W ten sposób włączyliśmy się w działania programu prowadzonego w naszej szkole Bezpieczna+.    Konkurs  obejmował dwie kategorie wiekowe: klasy IV-VI szkoły podstawowej,  klasy VII oraz II i III gimnazjum. Przygotowaliśmy hasła, które były przydzielane klasom w drodze losowania. Uczestnicy konkursu mogli wykazać się kreatywnością wykonując prace w technice dowolnej. Komisja Konkursowa w składzie: pani Mariola Błaszczyk, pani Aneta Dzienia oraz pani Dorota Sowińska, zdecydowała, że w kategorii klas młodszych I miejsce zajęła klasa VIb, II miejsce klasa IVa, trzecie miejsce klasa V. W kategorii klas starszych pierwsze miejsce zajęła klasa IIIa, drugie miejsce IIIb, a trzecie miejsce klasa VIIa. Laureaci pierwszego miejsca otrzymali piękne statuetki. Przygotowaliśmy również nagrody specjalne, które spotkały się z dużym entuzjazmem nagrodzonych. Nagrodą za pierwsze miejsce był bon na zamianę dowolnej lekcji na lekcję wychowania fizycznego, za drugie miejsce bon na trzy dni bez kartkówek i pytania. Laureaci trzeciego miejsca otrzymali bon na dodatkowe nieprzygotowanie z dowolnie wybranego przedmiotu. Nagrody zostały wręczone podczas Szkolnej Gali Profilaktyki będącej podsumowaniem programu Bezpieczna +.
          Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w propagowanie kultury słowa, gratulujemy nagrodzonym i pamiętajmy, że tak jak concordia res parvae crescunt, discordia vel maximae dilabuntur tak ładne słowa łączą, a brzydkie dzielą.

Rada Samorządu Uczniowskiego z opiekunami