Sobota, 2018-04-21
Jesteś tu: » Strona startowa » Przedszkolaki w szkolnej bibliotece

Przedszkolaki w szkolnej bibliotece

Powitani przez Puchatka…

Największy fan miodku, ulubieniec najmłodszych był honorowym gościem spotkania poświęconego pluszakom. To właśnie ta niezwykła postać w złotym futerku, bohater literatury dziecięcej, powitał przedszkolaków i ich wychowawczynię. Dla niezorientowanych i nieświadomych wagi sytuacji przypominamy, że 25 listopada każdego roku, obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Przypomnę tylko, że to niepozorne zwierzątko podbiło niejedno serce, stając się najwierniejszym przyjacielem, towarzyszem zabawy, strażnikiem spokojnego snu. A jak wyglądało nasze spotkanie? W pięknie przystrojonej czytelni naszej szkoły królowały misie. Duże, małe, kolorowe, futrzaste, zabawne, nieco poważne, dumne z roli jaką przyszło im odegrać. Tak czy owak było pięknie i kolorowo. W takich okolicznościach najmłodsi usłyszeli krótkie opowiadanie na temat Puchatka, jego przyjaciela Krzysia i ulubionego przysmaku-miodku. Dzieci dowiedziały się, skąd pomysł na stworzenie tej zabawnej postaci oraz w jakich książkach możemy pluszaki spotkać. Obok teorii, część praktyczna. Dla przedszkolaków przygotowaliśmy maseczki, które należało pokolorować, by następnie móc w nich zapozować do grupowego zdjęcia. Na zakończenie spotkania słodkie co nieco- herbatka oraz chleb z miodkiem. Dodam jeszcze, że maluchy śpiewały i tańczyły, bo przecież ruch to zdrowie. Jak widać, na pozór mało znaczące rzeczy przynoszą nam wiele radości. Nie zapominajmy o tym, gdyż świąteczny czas coraz bliżej. Może więc warto rozejrzeć się za pluszakiem?

Organizatorzy:

D. Kaleta, M. Błaszczyk, R. Golczyńska