Niedziela, 2017-09-24
Jesteś tu: » Strona startowa » PROFILAKTYKA w szkole

PROFILAKTYKA w szkole

"NIE" cyberprzemocy!

W czasie spotkania z funkcjonariuszami Powiatowej Policji w Poddębicach omówione zostały kwestie bezpiecznego zachowania dzieci i młodzieży w Internecie. Prowadząca zwróciła uwagę na najczęściej występujące formy cyberprzemocy, na jakie narażeni są jej użytkownicy: publikowanie ośmieszających zdjęć i filmów, zastraszanie, szantażowanie, obrażanie innych, nękanie i podszywanie się pod kogoś innego. Uczestnicy spotkania mogli podzielić się własnymi doświadczeniami związanymi z użytkowaniem sieci Internet, wyrazić własne obawy związane z tematem. Słuchacze dowiedzieli się także, jak należy zachować się będąc świadkiem cyberprzemocy i gdzie szukać pomocy w sytuacji, kiedy staniemy się jej ofiarami.