Sobota, 2017-11-25
Jesteś tu: » Strona startowa » Powitaliśmy Wiosnę

Powitaliśmy Wiosnę

Konkurs "eko-Marzanna 2017"

W drugiej połowie marca uczniowie klas młodszych wyruszyli w plener w poszukiwaniu pierwszych oznak wiosny. Podczas spacerów mali obserwatorzy uważnie  przyglądali się kwiatom w ogródkach przydomowych, pąkom na drzewach, nasłuchiwali odgłosów ptaków. Zimę uczniowie pożegnali symbolicznie ludowym akcentem. W tym celu uczniowie klasy 2a wykorzystali eko-Marzanny, które zostały wykonane w ramach klasowego konkursu. Celem podjętego działania  było  propagowanie recyklingu jako sposobu pozyskiwania różnorodnych odpadów do powtórnego wykorzystania ich do tworzenia pomysłowych i barwnych form przestrzennych. We wspomnianym konkursie zwyciężyła kukła Anucha wykonana z trzciny, suchych gałęzi, owoców dzikiej róży, bibuły, szmatek i innych elementów pozyskanych w gospodarstwie domowym. Marzannę wykonał Alan Witak.

J. Andrysiewicz