Wtorek, 2017-07-25
Jesteś tu: » Strona startowa » "Mały Mistrz" w szkole

"Mały Mistrz" w szkole

Nowa forma aktywności fizycznej

Od dwóch lat najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczestniczą w ogólnopolskim programie „Mały Mistrz”. Ideą programu jest propagowanie aktywnej postawy wśród dzieci. Formuła pomysłu oparta została  na sześciu blokach sportowych z możliwością poszerzania o pokrewne dziedziny. W każdym bloku uczeń ma szansę opanowania określonych umiejętności i wiadomości, za które nagradzany jest odpowiednią odznaką. Wspomniane bloki to: Rowerzysta-Turysta, Gimnastyk-Tancerz, Saneczkarz-Narciarz-Łyżwiarz, Piłkarz, Lekkoatleta, Pływak-Wodniak. Zdobywca kompletu sprawności otrzymuje tytuł Małego Mistrza. W realizacji programu nauczycielom edukacji wczesnoszkolnej pomaga nauczyciel wychowania fizycznego – mgr Teresa Krawczyk.

Więcej o programie na : http://www.malymistrz.pl/