Sobota, 2017-11-25
Elżbiety, Katarzyny
Jesteś tu: » Strona startowa » "Na własne konto"

"Na własne konto"

Pierwszy etap projektu za nami ...

Pracowicie spędzili pierwszy tydzień ferii zimowych uczestnicy projektu „Na własne konto”. Przez pięć kolejnych dni  grupa gimnazjalistów poznawała „smak ekonomii” realizując zagadnienia z zakresu aktywności gospodarczej, przedsiębiorczości i bankowości, oszczędzania i inwestowania. Zajęcia odbywały się w formie stacjonarnej przy współudziale srudentki, która wspomagała nauczyciela. Miały charakter ćwiczeń, projekcji filmowych i zadań projektowych. Uzupełnieniem zajęć były dwie wycieczki. Młodzież odwiedziła Zakład Rzeźniczo-Wędliniarski p. Stanisława Katuszy oraz odbyła wizytę w oddziale Banku Pekao w Poddębicach.

W drugim semestrze gimnazjaliści wykorzystają zdobytą wiedzę w praktyce, przygotowując pracę konkursową w formie gazetki. Dokładne relacje z wizyty w banku oraz wywiad z przedsiębiorcą lokalnym zostaną opublikowane w gazetce ekonomicznej, nad którą młodzi już rozpoczęli pracę.

Udział w programie ma służyć zmniejszeniu dysproporcji w znajomości narzędzi finansowych pomiędzy młodzieżą pochodzącą z terenów wiejskich, a młodzieżą mieszkającą w miastach, a także kształtowaniu ich postaw przedsiębiorczych oraz umiejętności planowania własnej ścieżki życiowej.

Program „Na Własne Konto” to autorski program Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, realizowany we współpracy z Fundacją na Rzecz Rozwoju Wsi „Polska Wieś 2000” im. M. Rataja.
Realizacja programu jest dofinansowywana  ze środków Narodowego Banku Polskiego w ramach programu edukacji ekonomicznej.

J. Andrysiewicz