Sobota, 2017-11-25
Elżbiety, Katarzyny
Jesteś tu: » Strona startowa » Piknik Naukowy EDUSCIENCE

Piknik Naukowy EDUSCIENCE

Jak połączyć zabawę z nauką?

Potrafią to uczniowie klasy czwartej szkoły podstawowej, którzy od września uczestniczą w zajęciach realizowanych w ramach projektu EDUSCIENCE. 9 stycznia o sposobach łączenia zabawy z nauką przekonali się wszyscy uczestnicy Pikniku Naukowego zorganizowanego przez Instytut Geofizyki PAN. W programie imprezy edukacyjnej znalazły się: pokaz naukowy dla wszystkich oraz prezentacje w planetarium. Zajęcia warsztatowe zobrazowały uczniom zjawisko tarcia, napięcia powierzchniowego, zasadę działania silnika odrzutowego i podstawy badania składu związków chemicznych. Na stanowiskach samoobsługowych uczestnicy Pikniku budowali model układu słonecznego, most Leonarda i model budowy człowieka. Dużym zainteresowaniem cieszyły się gry logiczne oraz zabawa prostym układem elektrycznym o nazwie Nerwusometr. Uczniowie klasy czwartej wzięli udział w dwóch lekcjach dydaktycznych: Maszyny proste – czyli jak Archimedes chciał poruszyć Ziemię oraz Testujemy zmysł wzroku – ślepa plamka, 2d, złudzenie optyczne i konflikt półkul. Gościnnie w Pikniku udział wzięli uczniowie Szkoły Podstawowej w Kterach. Spośród wszystkich uczestników warsztatów naukowych  wylosowano nazwiska 20 uczniów, którzy otrzymali od organizatora pamiątkowe nagrody.