informacjepoleć nas

Poinformuj znajomych o istnieniu strony, przez kliknięcie w link poleć nas.

ankieta

Co zwiększa motywację Państwa dziecka do nauki?

Pokaż wyniki
lista mailingowa

Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o tym co się dzieje w twojej szkole - zapisz się na naszą listę mailingową.

kalendarium
Niedziela, 2018-11-18
Imieniny:
Klaudyny, Romana
lista mailingowa
Logo BIP
Jesteś tu: » Strona startowa » Czwartoklasiści w projekcie EDUSCIENCE

Czwartoklasiści w projekcie EDUSCIENCE

Podnoszenie kompetencji uczniowskich

w dziedzinie nauk matematyczno - przyrodniczych i technicznych

z wykorzystaniem innowacyjnych metod i technologii – EDUSCIENCE


Od września bieżącego roku szkolnego, uczniowie klasy czwartej na lekcjach przyrody i matematyki korzystają z zasobów nowoczesnej platformy e-learningowej.

Dzięki możliwościom nowego narzędzia edukacyjnego zadania matematyczne i przyrodnicze podawane są podczas lekcji w różnych postaciach. Daje to możliwość zastosowania przez ucznia - własnej strategii rozwiązania zadania – optymalnej dla własnego stylu myślenia, rozumienia, uczenia się. Do najciekawszych funkcjonalności platformy zalicza się podawanie treści w sposób interaktywnych gier edukacyjnych o różnym stopniu trudności.

Platforma Eduscience zapewnia dostęp do ogromnej biblioteki zasobów edukacyjnych przygotowanych przez pracowników naukowych Instytutu PAN zrzeszonych w Centrum Badań Ziemi i Planet GeoPlanet. Narzędzie umożliwia prowadzenie bezpośrednich transmisji satelitarnych ze Stacji Polarnej na Spitsbergenie.


Więcej informacji na temat projektu znajdziecie na stronie internetowej:  www.eduscience.pl

 

♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦

 

Za pośrednictwem platformy internetowej Eduscience, 10-11 października czwartoklasiści rozwiązywali testy matematyczno-przyrodnicze i specjalistyczny test z języka angielskiego. W ten sposób ocenili swój poziom umiejętności w badanych dziedzinach. Podobne badanie odbędzie się po dwóch latach nauki przy wykorzystaniu zasobów Eduscience.

Opracowanie: szkolnastrona.pl