Niedziela, 2017-05-28
Jesteś tu: » Strona startowa » Czwartoklasiści w projekcie EDUSCIENCE

Czwartoklasiści w projekcie EDUSCIENCE

Podnoszenie kompetencji uczniowskich

w dziedzinie nauk matematyczno - przyrodniczych i technicznych

z wykorzystaniem innowacyjnych metod i technologii – EDUSCIENCE

Od września bieżącego roku szkolnego, uczniowie klasy czwartej na lekcjach przyrody i matematyki korzystają z zasobów nowoczesnej platformy e-learningowej.

Dzięki możliwościom nowego narzędzia edukacyjnego zadania matematyczne i przyrodnicze podawane są podczas lekcji w różnych postaciach. Daje to możliwość zastosowania przez ucznia - własnej strategii rozwiązania zadania – optymalnej dla własnego stylu myślenia, rozumienia, uczenia się. Do najciekawszych funkcjonalności platformy zalicza się podawanie treści w sposób interaktywnych gier edukacyjnych o różnym stopniu trudności.

Platforma Eduscience zapewnia dostęp do ogromnej biblioteki zasobów edukacyjnych przygotowanych przez pracowników naukowych Instytutu PAN zrzeszonych w Centrum Badań Ziemi i Planet GeoPlanet. Narzędzie umożliwia prowadzenie bezpośrednich transmisji satelitarnych ze Stacji Polarnej na Spitsbergenie.

Więcej informacji na temat projektu znajdziecie na stronie internetowej:  www.eduscience.pl

♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦

Za pośrednictwem platformy internetowej Eduscience, 10-11 października czwartoklasiści rozwiązywali testy matematyczno-przyrodnicze i specjalistyczny test z języka angielskiego. W ten sposób ocenili swój poziom umiejętności w badanych dziedzinach. Podobne badanie odbędzie się po dwóch latach nauki przy wykorzystaniu zasobów Eduscience.