Sobota, 2017-11-25
Elżbiety, Katarzyny
Jesteś tu: » Strona startowa » "Rozwój zainteresowań uczniów drogą do kariery"

"Rozwój zainteresowań uczniów drogą do kariery"

Nasz udział w projekcie

Od początku stycznia 2012 nasza szkoła uczestniczy w projekcie pod nazwą  „Rozwój zainteresowań uczniów drogą do kariery”. Projekt jest skierowany do 40 uczniów klas gimnazjalnych, którzy pod opieką p. Ceranki. p. Długoszewskiej, p. Jabłońskiej oraz    p. Wojtczak w okresie od stycznia do września 2012 roku zrealizują 50 godzin zajęć  projektowych. Spotkania zespołów odbywać się będą  w soboty oraz w czasie ferii zimowych.

Odbyły się już szkolenia dla wszystkich uczestników projektu – uczniów i nauczycieli prowadzących zajęcia, którzy stali się animatorami metody projektu. Dzięki zdobytej wiedzy będą mogli poradzić sobie z problemami teoretycznymi i praktycznymi, z którymi przyjdzie im się zmierzyć.

Mottem przedsięwzięcia jest „Człowiek – najlepsza inwestycja”.  Projekt ma rozwijać zainteresowania uczniów w zakresie nauk matematycznych, przyrodniczych oraz przedsiębiorczości. Zapoznaje uczestników z nietypowymi problemami danych nauk w praktyce. Ma to ułatwić uczniom przyszłą edukację oraz nauczyć ich odpowiedniego zarządzania posiadaną wiedzą.

Projekt  współfinansowany przez Europejski Fundusz Społeczny.

Więcej informacji na temat projektu na stronie internetowej projektu: