Spotkanie z pisarzem p. Józefem Teofilem Sobkiewiczem

"Na księżycu pan Twardowski ma swego koguta,

A w Łęczycy ma swój zamek sam diabeł Boruta..."

z wiersza "Boruta", autor:  J.T. Sobkiewicz

13 października gościliśmy w naszej szkole pisarza związanego z Wartkowicami i naszym regionem, Pana Józefa Teofila Sobkiewicza. Udało nam się dowiedzieć, że Pan Józef przyjechała ze Szczecina a w dzieciństwie spędzał wakacje właśnie w Wartkowicach. Także jego niektóre  wiersze inspirowane są osobliwościami naszych okolic, np. wiersz pt. „Boruta”. W czasie spotkania usłyszeliśmy deklamację wielu wierszy w wykonaniu samego autora. Jak się przekonaliśmy tematyka ich jest bliska dziecku, bo inspirowana dzieckiem  a dokładnie wnukami Pana Józefa. W finałowej części spotkania pisarz zaprosił nas do wspólnej prezentacji wiersza pt. „Michał”. Chętni do deklamacji otrzymali od publiczności gromkie brawa a od samego autora wydruk wiersza z dedykacją.

Dziękujemy.