W wielkanocnej odsłonie...

"Cała Polska Czyta Dzieciom" - kontynuacja programu

Nie od dziś wiadomo, że jedną z wielkanocnych tradycji jest przystrajanie koszyczka. To niewątpliwie ulubione zajęcie najmłodszych, tym większe, że znajdujące się w koszyczku potrawy nie mogą być przypadkowe. Ich symbolika dotyczy rodzącego się życia, a także samego Pana Jezusa zwanego Bożym Barankiem. O tym, co dokładnie powinno znaleźć się w takim koszyczku rozmawialiśmy na naszym kolejnym spotkaniu w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Gościem specjalnym była pani Ewa Matusiak, która na co dzień uczy dzieci religii. Nasz gość odczytał tekst na temat wielkanocnych pisanek, ale także opowiedział  o symbolice potraw, która głęboko zakorzeniona jest w naszej tradycji. Uwieńczeniem spotkania było przygotowanie i ustrojenie wielkanocnych koszyczków. Dzieci doskonale poradziły sobie z tym zadaniem. Koszyczki były piękne i kolorowe, takie, jak pora roku, na którą przypada to najważniejsze święto w roku.

Z okazji świąt, życzymy wszystkim zdrowia, pomyślności, spełnienia marzeń i dobrego humoru przez cały rok;)

Organizatorzy:

D. Kaleta