Konkurs wiedzy o patronie

„Naród, który myśli o przyszłości,
powinien znać i szanować swoją przeszłość”

Wielkie słowa, równie wielkiego Polaka wypowiedziane tak dawno, a jednak wciąż aktualne. Naród polski tak boleśnie doświadczony ciężkim jarzmem wojny, dźwigający tak wiele cierpienia, okrucieństwa, śmierci, miał swoje wielkie chwile i wielkich ludzi. Jednym z nich był marszałek Józef Piłsudski, chluba narodu polskiego, patron naszej szkoły. Chcąc uczcić pamięć o marszałku, już od kilku lat tradycją naszej szkoły jest organizowanie konkursu z wiedzy na temat jego życia i działalności politycznej.

W konkursie zorganizowanym 30 października 2015r. wzięli udział chętni uczniowie z klas 4-6 szkoły podstawowej oraz 1-3 gimnazjum. W tym roku szkolnym zwycięzcami  zostali:

1.        Amelia Gieraga          I miejsce
  2.        Karolina Pawlak        II miejsce
  3.        Julia Tańska              III miejsce

1.        Klaudia Miszczak         I miejsce
  2.        Karolina Kruk               II miejsce
  3.        Sylwia Piaseczna         II miejsce
  4.        Justyna Grabowska    II miejsce
  5.        Magdalena Durys      III miejsce

Wszystkim  uczestnikom gratulujemy odwagi, zaangażowania oraz wiedzy.

Organizatorzy: E. Wojtczak. K. Andrzejczak. D. Kaleta