„Drugie życie elektrośmieci”

Nasz udział w projekcie

Grupa uczniów z Zespołu Szkół w Wartkowicach pod patronatem Fundacji Zielony Horyzont realizuje w szkole projekt ekologiczny „Drugie życie elektrośmieci” i tym samym bierze udział w ogólnopolskim konkursie na rzecz jego ochrony. Grupa EKOWARTKI w składzie: Joanna Andrysiak, Zuzanna Męczyńska, Magdalena Durys, Krzysztofa Bierzyńska, Alicja Dzienia, Natalia Tańska, Sylwia Gąsińska, Justyna Kubis, Aleksandra Wojtczak, Adrian Balcerzak pod opieką nauczycielek: Joanny Sęczkowskiej i Katarzyny Kozak promuje wśród społeczności lokalnej prawidłowe postawy ekologiczne i uczy odpowiedzialności za stan otoczenia.
W ramach konkursu uczniowie zebrali materiały oraz przygotowali prezentacje i plakaty tematyczne. Jednak największe zainteresowanie młodzieży skupiła gra internetowa „Wielka zbiórka elektrośmieci i baterii”. Ostatnim etapem projektu będzie przygotowanie przez uczniów imprezy ekologicznej dla lokalnej społeczności oraz przeprowadzenie zbiórki ZSEE.

Problem elektorośmieci  niewątpliwie zasługuje na szczególną uwagę, zatem młodzież gimnazjalna postanowiła stawić temu czoła, jednocześnie zachęcając innych do włączenia się do zbiórki ZSEE.

Więcej informacji na temat konkursu na stronie www.drugiezycieelektrosmieci.pl

J. Sęczkowska