Preorientacja edukacyjno-zawodowa

Warsztaty edukacyjne:


„Zawody przyszłości, czyli poradnik gimnazjalisty”


Klasy IIIa i IIIb gimnazjum w ramach preorientacji zawodowej w dniach
12 i 13 stycznia 2015 wzięły udział w warsztatach edukacyjnych: „Zawody przyszłości, czyli poradnik gimnazjalisty”. Zajęcia rozpoczęły się od testu, który pozwolił określić słabe i mocne strony każdego z uczestników. Ćwiczenie zatytułowane „Rynek pracy” wymagało od uczniów stworzenia - podczas pracy w grupach – plakatów, na których znalazły się odpowiedzi na następujące pytania:

  • Co robić, aby znaleźć pracę i osiągnąć sukces zawodowy?
  • Gdzie szukać pracy?
  • Jakie cechy i umiejętności są potrzebne do wykonywania poszczególnych zawodów?

Na koniec warsztatów uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną „Zawody przyszłości w Polsce i ich szanse na rynkach europejskich”.

Katarzyna Kozak

Joanna Sęczkowska

Zajęcia okazały się dla uczniów bardzo wartościowe. Oto ich wypowiedzi:


Oliwia Kacprzak: „Uważam, że zajęcia były bardzo przydatne. Skłoniły mnie do przemyśleń. Dzięki nim wiem, jakie zawody w przyszłości będą lepiej doceniane. Dowiedziałam się także, jakie kwalifikacje trzeba posiadać, aby zdobyć wymarzony zawód. Dużo dała mi ankieta i rozmowa na temat pewności siebie. Wiem teraz, co powinnam zmienić w swoim zachowaniu, aby w każdej sytuacji pokazać się z jak najlepszej strony.”

Daria Jakób: „Zajęcia bardzo mi się podobały, były prowadzone w ciekawy sposób. (…) Myślę, że przydadzą mi się podczas wyboru szkoły średniej.”

Kinga Osiewicz: „Spotkanie na temat zawodów przyszłości okazało się dla mnie bardzo wartościowe (…) i być może wpłynie na moje dalsze życiowe decyzje. Jestem z niego zadowolona.”

 

Magdalena Zwolińska: „Dzięki wizycie w MCEE wiem, jakie zawody są najbardziej atrakcyjne i na które będzie największe zapotrzebowanie
w przyszłości. Podobały mi się praca w grupach i test, który rozwiązywaliśmy na początku zajęć.”

Justyna Kęska: „Dzięki warsztatom edukacyjnym lepiej orientuję się w tym, co chciałabym robić w przyszłości. (…) Chcę więcej takich zajęć.”

Magdalena Redlicka: „Dzięki wizycie w MCEE wiem, jakie są zawody przyszłości, jakie kierunki najlepiej wybrać i które zawody są najlepiej płatne. Zajęcia były bardzo fajne, ale nie do końca mnie usatysfakcjonowały.”

Wiktoria Kowalczyk: „Mnie warsztaty bardzo się podobały.(…) Dzięki nim zaczęłam myśleć o swojej przyszłości i o tym, co chciałabym robić
w życiu. Liczę na więcej takich zajęć”.

NA GÓRĘ