Spartakiada PRZEDSZKOLAKA

Wesoły pociąg przedszkolaków -

w podróży po szkole

12 czerwca 2014 r. już po raz trzeci w hali sportowej Zespołu Szkół w Wartkowicach odbyła  się  III  Gminna  Spartakiada  Przedszkolaków.

Do zawodów zgłosiły się drużyny z 6 przedszkoli i oddziałów przedszkolnych.

Końcowa kolejność przedstawiała się następująco:

I miejsce         Oddział Przedszkolny przy Zespole Szkół w Wartkowicach               42 pkt
II miejsce        Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Kłódnej               34 pkt

III miejsce      Oddział Przedszkolny w Drwalewie                                                 32 pkt

IV miejsce      Oddział Przedszkolny w Pełczyskach                                               29 pkt

V miejsce        Publiczne Przedszkole w Wartkowicach                                          26 pkt

VI miejsce      Oddział Przedszkolny w Parądzicach                                               14 pkt

Przedszkolaki z ogromnym zaangażowaniem wzięły udział we wszystkich konkurencjach sportowych, które prowadzili: Andrzej Błaszczyk- animator sportu i Teresa Krawczyk – nauczyciel wf w Zespole Szkół w Wartkowicach a obsługę zawodów stanowili uczniowie Zespołu Szkół w Wartkowicach. Na zakończenie  uczestnicy spartakiady otrzymali puchary, dyplomy i drobne upominki.

Wydarzenie tego typu okazało się  świetną okazją  do rozwijania sprawności fizycznej u dzieci oraz propagowania aktywnego spędzania czasu. Przedszkolaki uczestnicząc w olimpiadzie miały okazję wdrożyć się do przestrzegania reguł oraz poznania zasad zdrowej sportowej rywalizacji. Podczas udziału w poszczególnych konkurencjach dzieci miały okazję zintegrować się ze sobą, jak również zapoznać się z przedszkolakami z sąsiednich miejscowości. Mamy więc nadzieję, że takich olimpiad czeka nas w przyszłości więcej.

Organizatorem zawodów była Gmina Wartkowice, Zespół Szkół w Wartkowicach i Animatorzy Sportu.