Szkoła w ruchu

AKCJA 1

W dniu 8.11.2013 r., godz. 14.00 – 16.00, odbył się turniej halowej piłki nożnej dla uczniów Gimnazjum w Wartkowicach, prowadzony przez p. Teresę Krawczyk i Jarosława Cieślaka

Cele akcji:

umożliwienie uczniom Gimnazjum spędzenia czasu wolnego od zajęć szkolnych

poprzez aktywny wypoczynek związany z aktywnością ruchową, promocja zdrowego stylu życia, zapobieganie chorobom cywilizacyjnym, spowodowanym siedzącym trybem życia.

Ilość uczestników zajęć: 3 drużyny po 5 zawodników.

Wyniki rozgrywek:

1. E-Orlen Wartkowice, 2. Husarze Wartkowice, 3. Szybkie i Wściekłe Wartkowice.

AKCJA 2
 W dniu 22.11. 2013 r., godz. 14.00 – 18.00, odbyły się  rozgrywki w piłkę siatkową  dla uczniów Gimnazjum w Wartkowicach, prowadzony przez p. Teresę Krawczyk i Jarosława Cieślaka

Cele akcji:

podwyższenie aktywności fizycznej uczniów Gimnazjum poprzez udział

w atrakcyjnej i lubianej przez młodzież formie czynnego wypoczynku i sportowej rywalizacji w czasie wolnym od zajęć szkolnych, promocja zdrowego stylu życia, zapobieganie chorobom cywilizacyjnym, spowodowanym siedzącym trybem życia, zapobieganie patologiom młodzieży gimnazjalnej,

Ilość uczestników zajęć: 5 drużyn po 6 zawodników,

Końcowa kolejność zespołów biorących udział w rozgrywkach:

1. Amber Gold, 2. Batalion Parówek, 3. Są Gorsi, 4. Banda Decydentów, 5. IIIC.

AKCJA 3

W dniu 13.12. 2013 r., godz. 14.00 – 18.00, turniej halowej piłki nożnej dla uczniów klas IV-VI Szkoły Podstawowej  w Wartkowicach, prowadzony przez p. Teresę Krawczyk i Jarosława Cieślaka.

Cele akcji:

promocja aktywnego fizycznie stylu życia uczniów po zajęciach szkolnych, przeciwdziałanie otyłości wśród uczniów szkoły podstawowej.

Ilość uczestników zajęć:

-3 drużyny dziewcząt po 5 zawodników,

-3 drużyny chłopców po 5 zawodników.

W kategorii dziewcząt kolejność była następująca :

1. FC Wartkowice , 2. Szybkie i Wściekłe , 3. Asy z V Klasy.

W kategorii chłopców :

1. Młode Wilki, 2. Faceci w Czerni, 3. FC Tajger .

AKCJA 4

W  dniach od 10.02.2014r. Do 12.03.2014r. odbył się w hali sportowej przy ZS Wartkowice, zorganizowany przez nauczycieli wychowania fizycznego, turniej koszykówki dla dziewcząt i chłopców z klas V – VI Szkoły Podstawowej oraz I - III Gimnazjum.
W turnieju wzięło udział 9 drużyn.  Rozgrywki toczyły się podczas długich przerw między lekcjami.
Końcowa kolejność zespołów biorących udział w turnieju :
1. Husaria , 2. Firma Kogucik , 3. Malboro Team  , 4. Legendarny  , 5. Mentosy  ,
6. Ekipa z Zielonego Dżipa , 7. Szybkie i Wściekłe  , 8. Młode Wilki  , 9. Fc Wartkowice.

AKCJA 5

Z inicjatywy uczniów nauczyciele wychowania fizycznego Zespołu Szkół w Wartkowicach zorganizowali I Edycję Halowej Ligi Piłki Nożnej. W rozgrywkach wzięło udział osiem zespołów ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Mecze rozgrywane w każdy piątek w czasie pozalekcyjnym.

Końcowa kolejność zespołów biorących udział w rozgrywkach:

1. Amber Gold, 2. Rudy 102, 3. Firma Kogucik, 4. FC Brzęczyszczykiewicze,

5. Marlboro Team, 6. E- Orlen, 7. PZU, 8. Młode Wilki.