Ogólnopolski Program Badawczy „e-kologia nuklearna”

Nasz udział w Programie ...

Grupa gimnazjalistów w składzie: Dominika Żmudzińska, Magdalena Durys, Filip Majtczak, Mateusz Długosz pod opieką Joanny Sęczkowskiej uczestniczy w Ogólnopolskim Programie Badawczym „e-kologia nuklearna”. Celem utworzonego w szkole zespołu badawczego jest zbadanie rozkładu zanieczyszczeń niektórymi pierwiastkami chemicznymi w przydrożnych roślinach przy użyciu metod pomiarowych fizyki jądrowej.

Za nami już zbiórka roślin na potrzeby eksperymentu, w której dzielnie pomagała nam pani Helena Ceranka, pilnując, abyśmy zebrali właściwe gatunki roślin – próbników. Przygotowaliśmy również próbki proszkowe i wysłaliśmy do badań spektroskopem. Pozostało nam tylko czekać na wyniki badań, aby dokonać ich analizy. Na końcowy efekt naszych poczynań trzeba będzie trochę poczekać.

zespół badawczy