IV Festiwal Szkolnych Kół Fizycznych

Opis zmagań festiwalowych ...

Członkowie koła fizycznego NZF- Najwięksi Zwolennicy Fizyki  w sobotę 8 czerwca wzięli udział w IV Festiwalu Szkolnych Kół Fizycznych odbywającym się na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej UŁ.

W bogatym programie Festiwalu znalazły się m.in. wystąpienia zaproszonych gości (wykład – „Co nowego w CERN-ie…”- wygłoszony przez prof. UŁ Tadeusza Wibiga, wykłady członków Studenckiego Koła Naukowego NABLA) oraz finał Konkursu Nieustającego wraz z telekonferencją z uczestnikami z Tajlandii.

W sesji plenarnej zaprezentowały swoją działalność niektóre koła fizyczne (SPIN, WZOROŁAMACZE, FIZYKOMANIA i inne). Ponadto wszyscy uczestnicy Festiwalu prezentowali swoje dokonania na plakatach w sesji posterowej. Nasi reprezentanci w składzie: Justyna Czubińska, Marta Kowalczyk, Dawid Gierowski, Piotr Jakubowski i Mateusz Izydorczyk wspaniale przedstawili wyniki swoich ostatnich badań (wyznaczali moc i sprawność świeczki-podgrzewacza wraz z oszacowaniem niepewności pomiarowych).

Wszyscy uczestnicy Festiwalu brali udział w quizie posterowym z nagrodami oraz zabawie naukowej – „Akcelerator…”.

Festiwal był dla nas okazją do zaprezentowania swoich dokonań, podpatrzenia co ciekawego zrobili inni oraz nawiązania nowych znajomości.

Zgodnie stwierdziliśmy, że ten dzień możemy zaliczyć do wyjątkowo udanych i pełnych emocji.

Joanna Sęczkowska - opiekun koła