Święto Pluszowego Misia w szkolnej bibliotece

25 listopada  to Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia, pluszowego przyjaciela dzieci.
To świetna okazja, by spotkać się z najmłodszymi czytelnikami - przedszkolakami.

Święto to ustanowiono w 2002 roku, dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki.
Historia pluszaka wiąże się z wydarzeniem, które miało miejsce w 1902 r. Wtedy to prezydent USA Theodore Roosevelt - zapalony myśliwy - nie dopuścił do zestrzelenia małego niedźwiadka. Wykorzystano zdrobniałe imię prezydenta
i zaczęto sprzedawać zabawki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.

Wszystkim uczniom o tym dniu przypominała wystawa pluszowych misiów i gazetka biblioteczna, którą zrobiono już tydzień wcześniej, i  z której uczniowie dowiedzieli się na pamiątkę jakiego wydarzenia zostało ustanowione to święto.

Z okazji tego święta 3 grudnia do biblioteki zaproszono wszystkie przedszkolaki. Na jeden  dzień biblioteka zamieniła się w Misiolandię, pełną pluszowych misiów.Na stoliku w bibliotece wyeksponowano książki dotyczące misiów bajkowych jak i misiów prawdziwych.Dzieci poznały  historię powstania pluszowego misia a potem opowiadały o swoich misiach.

Po zapoznaniu się z historią święta, przedszkolaki wysłuchały opowiadania Marii Kownackiej „Stary, zielony miś”, po czym odbyła się pogadanka na temat przyjaźni. Dużym zainteresowaniem cieszyła się zabawa w rytm piosenki
„Jadą, jadą misie” .

Na zakończenie dzieci otrzymały maskę misia, którą  miały pokolorować już w klasie oraz małe co nieco czyli słodkiego lizaka.
Spotkanie upłynęło w atmosferze radości i dobrej zabawy.