Kochanym Babciom….

Styczniowa odsłona akcji - "Cała Polska Czyta Dzieciom"

Poczytaj nam Babciu...

Dzień Babci jest doskonałą okazją, by przypomnieć  sobie, jak ważną rolę odgrywają w naszym życiu. Ze słowem “babcia” wiąże się wiele ciepłych wspomnień. Widzimy  jak babcia piecze nasze ulubione ciasto, otacza nas opieką podczas choroby, czyta nam nasze ulubione książki.
         Nie możemy jednak zapominać, ze nasze babcie nim czas przyprószył srebrem ich włosy były kiedyś małymi dziewczynkami. Uwielbiały zabawy, były pełne sił i energii. Nasze babcie miały zawsze plany i marzenia. Jedno z takich marzeń przedstawił w swoim utworze “Zaczarowana babcia”  O. Hejna.
“Gdybym tak znowu mogła być małą dziewczynką”- pomyślała bohaterka i  nagle podskoczyła w miejscu.
      Tekst opowiada o marzeniach, które się spełniają oraz o prawdziwej naturze babci, która kocha swoje wnuki. W atmosferze wdzięczności wszystkim babciom świata za ich miłość i poświęcenie uczniowie klasy 1a SP zebrali się w szkolnej czytelni. Chcąc uczcić Dzień Babci dzieci wysłuchały tekstu opowiadania, następnie przygotowały   przepiękne laurki, które osobiście wręczyły swoim babciom. Dzieci  mogły także przetestować swoją wiedzę na temat własnych babć - biorąc udział w quizie. My już wiemy, że dzieci znają swoje ukochane babcie doskonale. Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci, przecież o swoich babciach nigdy nie zapominamy. Wszystkim babciom składamy moc serdecznych życzeń. Niech nam żyją 100 lat!!!
                                                                              Organizatorzy:
                                                                   D. Kaleta,  A. Cichecka, R. Golczyńska, M. Błaszczyk